Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś
Rozwój osobisty doskonalenie zawodowe

AICPA & CIMA: partnerstwo na rzecz doskonalenia zawodowego

Data publikacji 30 listopada 2023

W świecie rachunkowości i zarządzania finansami stałe dążenie do doskonalenia umiejętności zawodowych jest nieodzowne dla osiągnięcia sukcesu. American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) i Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants. Dzięki temu partnerstwu AICPA & CIMA oferują kwalifikację profesjonalną z rachunkowości zarządczej (Chartered Global Management Accounting — CGMA), która potwierdza zestaw kompetencji uznawany na całym świecie za najbardziej poszukiwany i aktualny w obszarze finansów przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego współpraca AICPA & CIMA stanowi szansę na rozwój w dziedzinie zarządzania finansami i rachunkowości.

AICPA & CIMA: partnerstwo dla profesjonalistów i uczelni

AICPA i CIMA to dwie renomowane organizacje, które wspólnie działają na rzecz globalnej profesji finansowej oraz wsparcia rozwoju zawodowego profesjonalistów na całym świecie. Jednym z największych projektów jest CGMA Finance Leadership Program, który umożliwia pracodawcom i uczelniom w Europie, Azji i Afryce skorzystanie z platformy do cyfrowego kształcenia w ramach alternatywnej i w pełni cyfrowej ścieżki zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA.

CGMA Finance Leadership Program: wspieranie rozwoju zawodowego

Od kilku lat AICPA & CIMA umożliwiają zdobycie kwalifikacji CGMA w formie ścieżki online – CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP). To wyjątkowe rozwiązanie e-learningowo-egzaminacyjne, w którym nauka odbywa się w cyfrowym i w pełni spersonalizowanym środowisku. CGMA FLP umożliwia kształcenie i weryfikację nabytej wiedzy w indywidualnym tempie. Poszczególne zakresy tematyczne można opanowywać w dowolnej kolejności, a egzaminy zdawać w centrum egzaminacyjnym lub online. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i opcji śledzenia postępów CGMA FLP jest niezwykle wygodny dla użytkowników.

Współpraca AICPA & CIMA z uczelniami: podnoszenie jakości edukacji

Dla uczelni współpraca z AICPA & CIMA stanowi również szansę na podniesienie jakości swoich programów nauczania. CGMA Finance Leadership Program wzbogaca proces kształcenia o możliwości asynchronicznej nauki z jednoczesnym monitorowaniem postępów studenta przez wykładowcę. Platforma dostępna jest wszędzie, zarówno w sali komputerowej, sali wykładowej,  jak i mobilnych urządzeniach takich jak telefon, tablet czy laptop. Dzięki możliwości oferowania studentom CGMA FLP uczelnie współpracujące z AICPA & CIMA mogą przyciągać ambitnych studentów i pomagać im zdobyć umiejętności niezbędne w karierze w dziedzinie finansów i zarządzania.

AICPA & CIMA: globalny wpływ na karierę

Dzięki CGMA Finance Leadership Program (https://cimauczelnie.pl/pl/cgmapq) przyszli posiadacze tytułu CGMA zdobywają kompetencje finansowe i cyfrowe, rozwijają umiejętności przywódcze, a także uczą się strategicznie myśleć, analizować informacje i na tej podstawie wydawać rekomendacje. Dzięki temu są doskonale przygotowani do pracy w finansach i biznesie w międzynarodowym środowisku.

Podsumowując, ścieżka cyfrowa CGMA Finance Leadership Program oferowana przez AICPA & CIMA to inicjatywa, która wspiera rozwój zawodowy profesjonalistów i uczelni na całym świecie. Dzięki niej pracodawcy mogą rozwijać umiejętności swojego zespołu, a uczelnie mogą podnosić jakość swojej edukacji. To klucz do międzynarodowego sukcesu zarówno dla pracowników, jak i uczelni.

Materiał zewnętrzny

Redakcja maxksiegowosc.pl

Redakcja "MaxKsięgowość" jest polskim portalem internetowym, który specjalizuje się w tematyce związanej z biznesem, finansami, pracą, prawem oraz rozwojem osobistym. Portal ten jest skierowany głównie do osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z rachunkowością, księgowością, zarządzaniem finansami oraz prowadzeniem działalności gospodarczej. Redakcja "MaxKsięgowość" dostarcza czytelnikom aktualne informacje, porady praktyczne oraz analizy dotyczące najważniejszych zagadnień z zakresu finansów osobistych, biznesowych oraz prawa pracy. Jej celem jest pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?